Historia

W 2020 roku do naszej floty dołączył tajemniczy zielony stateczek o nazwie TARA.

Jej historia zaczyna się w Berlinie, a właściwie na stoczni Kriegermann, gdzie została zbudowana w roku 1959 i do 2008 roku pływała po tamtejszych szlakach wodnych pod dźwięczną nazwą EISVOGEL, co w wolnym tłumaczeniu oznacza… ZIMORODKA – niewielkiego ptaka, którego można spotkać w prawie całej Europie. 

W roku 2008 trafiła na polskie wody, a w 2014 znalazła się we Wrocławiu! 

I tak o to od ponad 6 lat naszego Zimorodka, którego poprzedni armator nazwał Tarą, możemy spotkać na naszych wrocławskich szlakach. 

 

Szczęśliwie dla nas, w sezonie 2020 „ptaszek” Tara trafiła pod nasze skrzydła i możecie wsiąść na jej pokład z jednej z naszych przystani!  

Tara to unikatowy statek poruszający się wzdłuż wrocławskiego koryta rzeki Odry. Dzięki swojemu zadaszeniu, a za razem otwartej przestrzeni rufowej, umożliwia zwiedzanie najpiękniejszych zakątków Wrocławia w ciepły słoneczny dzień jak i w pochmurny i deszczowy. Tara i jej zjawiskowy zielony kolor czyni z niej prawdziwie oldskulowy statek na rzece, a co za tym idzie wyjątkowa podróż jest murowana. Łajba pomieści aż 12 osób, które będą miały zapewniony komfort odpoczynku i zwiedzania. Dostosowana do potrzeb pasażerów, gotowa jest na wyjątkowy rejs, romantyczną kolację oraz zwariowaną imprezę. 

Wyjątkowość Tary docenili także twórcy największej w Polsce makiety kolejowej Dolnego Śląska – Kolejkowo. Przechadzając się po wystawie można trafić na statki pływające po Odrze, a jednym z nich jest właśnie nasza Zielona Tara! Co ciekawe, zaraz obok niej przepływa jeszcze jeden wrocławski statek pasażerski…i on również należy do naszej floty! 

Zgadniecie który?

 

Strona główna StatekWroclaw.pl